״מביאים את מהפכת הבינה המלאכותית בעולם הרפואה״

דוד גולן, 35

סמנכ״ל טכנולוגיות Viz.ai

איך אתה מסכם את שנת 2019 מקצועית ואישית?

"שנת 2019 הייתה שנה של צמיחה מדהימה עבורנו. המוצר שלנו רץ בלמעלה מ-300 בתי חולים, מנתח עשרות אלפי סריקות כל חודש ועוזר לטפל במאות חולים כל שבוע. הצוות גדל בערך פי 2."

 

מה הבשורה שאתם מביאים לעולם?

"אנחנו מביאים את מהפכת הבינה המלאכותית לעולם הרפואה. המערכת שלנו מזהה באופן אוטומטי חולים שצריכים טיפול מיידי כמו חולי שבץ, ומתריעה עליהם בזמן אמת. בכך אנחנו מקצרים משמעותית את זמני הטיפול ומאפשרים החלמה טובה ומהירה יותר של החולים".

 

ספר לנו על אתגר אחד שגברתם עליו כחברה בשנת 2019:

"כמות הלקוחות שלנו גדלה במהלך שנת 2019 באופן מהיר הרבה יותר מהצפוי, מה שהעמיד אותנו כצוות קטן מול אתגרי scale גדולים ומשמעותיים, כשכל הזמן ברקע מרחפת הידיעה שתפקוד המערכת משפיע באופן ישיר על חייהם של חולים. זאת הייתה שנה עם הרבה לילות לבנים של כל הצוותים בחברה ועם אתגרים טכנולוגיים ואנושיים משמעותיים. בסופו של דבר – הצלחנו להגדיל את הצוות ולייצב את המערכת בנחישות ובהתמדה".

 

מה תהיה הכותרת לכתבת החלומות שלך בתקשורת?

"הייטק מציל חיים"

 

אם היינו מקיימים את הראיון שנה מהיום, כיצד היית מסכם את שנת 2020 ?

"שנת 2020 הייתה שנה נוספת של צמיחה מדהימה והתרחבות – קודם כל של משפחת Viz.ai שמונה היום קרוב ל-200 אנשים – השקנו שלושה מוצרים חדשים ופתחנו מאמצי שיווק בחמש מדינות נוספות. בסך הכל אנחנו מותקנים היום ב-1200 בתי חולים ומנתחים סריקות של בין חצי מיליון למיליון חולים בשנה."

 

מה מניע אותך ?

"שני דברים: החולים שאנחנו עוזרים להם (והיום כבר שומעים סיפורים מרגשים על בסיס כמעט יום יומי) והעובדים בחברה שהם חבורה מקסימה ומוכשרת שכיף לעבוד איתה כל יום".

 

משהו חשוב שנדע Viz.ai ?

"אני בטוח שאף חברה לא יכולה להציע קומבינציה כזו של אימפקט, טכנולוגיה חדשנית, ואחלה אנשים. "