״יש לי סיבות
טובות להתרגש
לקראת 2020״

תום ליבנה, 34

מנכ"ל ומייסד Verbit

איך אתה מסכם את השנה האחרונה ברמה האישית והמקצועית?

"שנת 2019 הייתה השנה המטורפת בחיי. ברמה האישית, התחתנתי עם בחירת ליבי והיינו בירח דבש מדהים שלא אשכח לעולם. ברמה המקצועית, שווי החברה שלנו יותר מהוכפל, חיזקנו את צוות הנהלה הבכירה בצורה משמעותית והגדלנו את בסיס הלקוחות שלנו פי 3. יש לי סיבות טובות להתרגש לקראת שנת 2020".

 

מה הבשורה שאתם מביאים לעולם?

"מידע ורבלי נמצא בכל מקום בעולם, כולנו משתמשים בקול שלנו כל הזמן. אנחנו רוצים לתת לארגונים את הכלים להפיק מהמידע הורבלי שלהם תובנות וערך משמעותי". 

 

מה האתגר המרכזי שהתמודדת איתו בשנת 2019?

"בשנת 2019 נפתחו המשרדים שלנו בארה"ב, העובדים פה בארץ היו צריכים להתרגל לשעות עבודה שונות לגמרי. נוסף לארה"ב, יש לנו משרד בקייב וזה אתגר גדול לתקשר בצורה יעילה וטובה בין המדינות השונות. השקענו רבות ביצירת תהליכי תקשורת מסודרים בין המשרדים השונים, כולל כלים כמו זום, סלאק וכד', שיאפשרו לעובדים לתקשר בצורה היעילה ביותר". 

 

כותרת החלומות שלכם?

״ורביט הונפקה בנאסד"ק בשווי של למעלה ממיליארד דולר תוך 7 שנים מיום הקמתה״.

״אני מאוד מאמין שזה הולך לקרות דרך אגב". 

 

אם היינו מקיימים את הראיון שנה מהיום, כיצד היית מסכם את שנת 2020?

"שנת 2020 הייתה שנת צמיחה משמעותית עבור החברה, נשמר קצב הצמיחה של החברה, שהכפילה את הכנסותיה פי 4 מאז שהוקמה. אני אומר זאת כיוון שהשקענו הרבה בתשתיות, ואנחנו מרגישים שהחברה יכולה מכאן לצמוח בקצב מואץ ולהגיע הכי רחוק שרק אפשר".

 

מה מניע אותך?

"הגשמה עצמית והשגת היעדים. אני בר מזל ומוקף בחבורה של אנשים מדהימים ומוכשרים בכל הרמות. במיוחד בצוות ההנהלה שלנו ובדירקטוריון. אני לומד מכל אחד מהם המון. אם אני משווה את עצמי למה שהייתי לפני שלוש שנים כשהקמנו את החברה, אל מה שאני היום, אני אדם אחר לחלוטין ואופי תפקיד שונה לגמרי. הדינמיות שדוחפת אותי להמציא את עצמי כל הזמן מחדש מאתגרת אותי מאוד ומביאה אותי להגשמה עצמית". 

 

משהו חשוב שנדע עלייך, על החברה או על העובדים בחברה?

"אחת הגאוות הגדולות המשותפות לכלל עובדי החברה, היא שאנחנו מייצרים המון מקומות עבודה בכל העולם. יש לנו כיום מעל ל-14 אלף מתמללים בלמעלה מ-30 מדינות. Verbit היא המעסיקה הישראלית הגדולה בקניה לדוגמא".