״לפגוש אנשים שחוו השראה, כתוצאה מכך הניעו עצמם לפעולה וחוו העצמה״

ניר אדן, 44

מנהל venn ישראל

מה הבשורה שאתם מביאים לעולם?

"Venn מציעה מודל ייחודי לגיבוש קהילות משגשגות באיזורים אורבניים מתפתחים. הפלטפורמה של venn כוללת מגורים משותפים, מרחבי עבודה ויצירה קהילתיים, תמיכה בעסקים מקומיים, עידוד של חברי הקהילה והתושבים המקומיים ליזום אירועים ופעילויות. כל זה מונגש באמצעות אפליקציה שכונתית ייעודית. התוצאה: קידום שכונות אורבניות בנות-השגה, חיוניות ותוססות לא פחות ממרכזי הערים".

 

איך אתה מסכם את שנת 2019 מקצועית ואישית?

"מקצועית – שנת 2019 היתה שנה בה התמקדנו בערך ההשתתפות. שמנו לעצמנו יעד להפוך מארגון שמייצר תוכן לארגון שתומך בתוכן, אשר מגיע באמצעות יוזמות חברי הקהילה שלנו. אני ממש שמח לומר שהיעד הזה הושג מעל הצפוי וכיום 95% מהתוכן ב-venn מגיע ישירות מחברי הקהילה שלנו.

אישית – אמנם בכל מקום בו אנו עובדים מתקיימת התפתחות אישית מסויימת, אך השנה קיימת חוויה של צמיחה משמעותית. עולם הקהילה הנו עולם עשיר, שאותו אני מפתח כבר קרוב לשני עשורים, החל מהמפגש הראשון שלי איתו בפרויקט ה'ברנינג מן' בארה״ב ודרך שותפות בהקמת קהילת 'מידברן' בישראל ועד לתמיכה בהצמחת קהילה בשכונת שפירא המבוססת על השתתפות".

 

ספר לנו על אתגר אחד שגברתם עליו בשנת 2019?

"אני חושב שהאתגר הגדול ביותר שלנו הוא להצליח לבסס אמון במוצר חדשני אותו אנחנו מציעים. קיימת המון ציניות וספקנות בעולם שלנו כיום וחברה כמו שלנו שמציעה מוצר קהילתי הנשען על ערכים כמו השתתפות ושכנות, תחווה בדרך קשיים ביצירת האמון. אני חושב שבסופו של דבר בהסתכלות על שנת 2019 הצלחנו בגדול! הקהילה שלנו גדלה מיום ליום, יוזמות קהילתיות ממשיכות לצמוח והשכונות בהן אנו פועלים רק מרוויחות מהפעילויות שאנחנו מקדמים. אינני מדבר על רווח חומרי על אף שהוא קיים וחשוב, אני מתכוון לערך חברתי אמיתי שמשפיע לחיוב על סביבות המגורים ומרחבי היצירה בהם אנו תומכים".

 

מה מניע אותך?

"השראה-השתתפות. השראה מניעה להשתתפות והשתתפות מניעה להשראה, לפגוש אדם שחווה השראה וכתוצאה מכך הניע עצמו לפעולה וחווה העצמה – זו הסיבה העיקרית שאני קם בבוקר".