״אנו מנגישים מידע וטיפולים לחולי סרטן מהארץ והעולם״

ניר ארז, 51

מנכ"ל ומייסד TRIAL-IN Pharma

מה הבשורה של Trial In Pharma לעולם?

"אנחנו בTRIAL-IN Pharma עובדים עם מיטב האונקולוגים במטרה לקדם את רפואת הסרטן שמקבלים חולי סרטן ולהעלות את הסיכויים שלהם להארכת חיים, שיפור איכות חייהם ואף ריפוי. תפקידנו לאתר טיפולים בחזית המדע ברחבי העולם בהתאמה אישית למצב והרקע של החולה ולאחר מכן, לעזור לו לקבל אותם בפועל״.

 

איך אתה מסכם את השנה האחרונה ברמה האישית והמקצועית?

"כשהקמתי את החברה, התחלתי מאפס. עזבתי את עבודתי בחברת התרופות 'רוש' עם שכר מכבד, בלי נסיון בהקמת חברה, אבל עם ידע, יכולות וכישורים שיעזרו לי לעזור לאחרים. בשנת 2006 כשהרופאים בישרו לאמי שהיא חולה בסרטן שד מסוג טריפל נגטיב, ידעתי שמדובר בסוג סרטן אלים במיוחד שסיכויי הצלחת הטיפול שלו עומדים על אחוז או שניים. לצערי, מותה מהמחלה היה צפוי שהרי כולנו הסתמכנו על הפרוטוקולים הסטנדרטיים והמוכחים, שהכל ידוע עליהם, כולל אחוזי התגובה המאכזבים וצפי תוחלת החיים של מי שמטופל בהם. שנתיים לאחר לכתה, גיליתי כי קיימת תרופה ניסיונית למחלה שמדדי היעילות איתה הגיעו ל-29% באוכלוסית נשים עם אותה מחלה בדיוק כמו של אימי. הרגשתי כישלון עצמי שלא ידעתי על המחקר וההזדמנות עם תרופה זו ושהאנקולוגיות של אמי לא הציעו לנו לקבל אותה במסגרת מחקר. כאן הבנתי, שהחולים במחלה לא מקבלים סיכוי אמיתי מעבר לפרוטוקולים הרגילים וכי יש הזדמנויות לנצח את המחלה או לפחות להביס אותה לתקופת מה. לאחר מספר שנות פעילות ועזרה לחולים, הצלחנו לייעל את מתן הסיוע לחולים, והגדלנו את סיכויי ההחלמה, את התקווה ואת המרפא לחולים".

 

משפט אחד על עצמך:

"אני רואה בתפקיד שלי שליחות. כמי שאיבד את היקר לו מכל למחלה, אני מבין את כאבם של החולים ומשפחותיהם ומקדיש את חיי במטרה לסייע להם ולאתר עבורם את הטיפול המתאים והמתקדם ביותר".

 

משהו חשוב שנדע על החברה והאנשים העובדים בה?

"החברה שלנו מורכבת מצוות של אונקולוגים בכירים ואנשי מחקר קליני שלומדים לפרטים את הרקע הקליני של המטופלים. כל יום מתפרסמים בין 15 ל- 20 נתונים חדשים מחקר הסרטן בעולם. המידע הרפואי האונקולוגי הוא עצום ואנחנו מסננים אותו בהתאמה אישית למצב הייחודי של החולה והרקע הרפואי שלו, כך שבסוף השלב הראשון של התהליך אנחנו מתאימים לחולה רשימת טיפולים הרלוונטית לו באופן אישי. בהמשך, אנחנו מלווים את החולה בכל השלבים המקצועיים הנדרשים על-מנת שיקבל את הטיפולים והתרופות בפועל.

אנו מקדישים את עצמנו להנגיש מידע וטיפולים לחולי סרטן מהארץ והעולם. אנו רוצים לעזור לכל האנשים הללו להנצל. האנשים שפונים אלינו מקבלים שירות ומידע על מחלתם ובמקרים רבים זה ללא עלות. הסיוע והכוונה ניתנים ברבדים שונים של ההתמודדות עם המחלה. יש לנו אתר אינטרנט פעיל עם אלפי כניסות בחודש ועמוד פייסבוק עם אלפי עוקבים. הפכנו לחברה מספר 1 בסרטן, אנו מובילים ומלווים חולים ומשפחות שנמצאים בשלבי החלטות מאוד קריטיות בחייהם. אנו עומדים להשיק בקרוב מערכת דיגיטלית לקידום רפואת הסרטן , תקבלו פרטים בהמשך. יש למה לצפות".