״מדיום חדש המטשטש בין משחקי וידאו לסרטים״

יובל חופשי, 43

סמנכ״ל טכנולוגיות,
פיתוח ומחקר, eko

איך אתה מסכם את שנת 2019 מקצועית ואישית?

"שיתוף הפעולה עם וולמארט אפשר לנו לעלות ב-2019 לליגה של הגדולים. זה משתקף בכל החזיתות – צמיחה בכמות המשתמשים, בשיתופי פעולה עם גורמים משמעותיים בתעשייה וגיוס עובדים לחברה. משמח אותי שהמשרד הישראלי גדל משמעותית והצטרפו אלינו אנשים מדהימים. זה מאפשר לנו להאיץ את פיתוח הטכנולוגיה, להוסיף יכולות חדשות עבור היוצרים שעובדים איתנו ולתמוך במיליוני הצופים שמגיעים אלינו כל חודש".

 

מה הבשורה ש-eko מביאה לעולם?

״Choice Driven Entertainment – CDE. בעברית זה נשמע פחות טוב. אנחנו מפתחים טכנולוגיה שהופכת את הצופים למשתמשים מעורבים, ומאפשרים להם את היכולת לשלוט ולהשפיע על תוכן הוידאו תוך כדי צפייה. אנחנו יוצרים מדיום חדש המטשטש את הגבולות בין משחקי וידאו לסרטים".

 

ספר לנו על אתגר אחד שגברתם עליו כחברה בשנת 2019 ?

"יצירת תוכן שאנשים באמת רוצים לראות היא אתגר קשה בכל מדיום. לעשות את זה תוך כדי פיתוח מדיום חדש של בידור זה קשה עוד יותר. מעבר לפיתוח הטכנולוגיה ויצירת שיתופי פעולה קריאייטיבים ועסקיים, אין text book שמסביר איך עושים את זה. אנחנו כותבים אותו תוך כדי תנועה. ב-2019 הצלחנו לייצר תוכן שמלהיב גם את הצופים שלנו וגם את השותפים שלנו, ולעשות את זה בצורה עקבית ומתמשכת. הניסיון שצברנו לאורך השנים וסדרה של מהלכים שעשינו השנה באופן שבו החברה עובדת באו לידי ביטוי בקפיצת המדרגה הזו."

 

מה תהיה הכותרת לכתבת החלומות שלך בתקשורת ?

"דיסני בהכרזה דרמטית – גם הסרט הבא בסדרת הנוקמים יעשה יחד עם eko״.

 

אם היינו מקיימים את הראיון שנה מהיום, כיצד היית מסכם את שנת 2020?

"עוד שנה מדהימה של צמיחה ושיתופי פעולה. השנה בה Choice Driven Entertainment הגיע אל המיינסטרים."

 

משפט אחד על עצמך:

"עושה את מה שאני אוהב, אוהב את מה שאני עושה ואומר על זה תודה בכל בוקר".

 

מה מניע אותך?

"טכנולוגיה, אנשים והמקום בו הם נפגשים".

 

משהו חשוב שנדע עליכם?

"אנחנו מפתחים טכנולוגיה וכלים עבור מדיום חדש של תוכן המחבר עולמות יצירתיים של קולנוע ומשחקים. אנחנו מאמינים בארגון שטוח ובמודל עבודה של Extreme Ownership ששם את המפתחים במרכז. אם אתם רואים בקוד שלכם אומנות תציצו ב eko.engineering ודברו איתנו. תגידו שמינקובסקי שלח אתכם".